KOSGEB
KOSGEB’ VERİ TABANINA KAYIT OLACAK İŞLETMENİN DİKKATİNE

KOSGEB’e vereceğiniz beyanlardaki bilgilerin yanlış olmasından doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk işletmenize ait olacaktır.

Veri tabanı kayıt işleminizi zaman aşımı olmaması için maksimum 15 dakika içinde tamamlamanız gerekmektedir.


LÜTFEN AÇIKLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

1- Yeni Girişimci Desteğine başvuru yapabilmeniz için geçerli bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesine sahip olmalısınız ya da işletmenizi bir İŞGEM bünyesinde kurmanız gerekmektedir.

2-Katılım belgesi sahibiyseniz BAŞVUR butonuna tıklayarak kullanıcı adı/şifre işlemlerinizi çevrimiçi olarak tamamlayabilir ve başvurunuzu elektronik ortamda yapabilirsiniz. İşletmenizi İŞGEM’de açacaksanız ya da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aldınız ancak yabancı uyruklu iseniz kullanıcı adı şifrenizi almak için en yakın KOSGEB Müdürlüğüne başvurunuz.

3- Desteğe iş kurmadan önce başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak 31/12/2017 tarihine kadar, başvuru tarihi itibariyle son 2 (iki) yıl içinde işletmesini kuranlar da başvuru yapabilir. 31/12/2017 tarihinden sonra yalnızca iş kurmayanların başvurusu alınacaktır.

4- Yeni Girişimci Desteğinden yararlanabilmeniz için başvuru tarihi itibari ile son bir yıl içerisinde aynı faaliyet konusuna sahip bir işletmenizin olmaması, başka bir işletmede %50’den fazla ortaklığınızın bulunmaması ve işletmenizi kurduktan sonra işinizin başında olmanız gerekmektedir.

5- Kuracağım iş, muvazaalı devir, başka bir işin devamı veya genişletilmesi değildir.

6- Başvurunuza ilişkin bildirimler, elektronik posta ya da kısa mesaj ile yapılacaktır. Ayrıca bildirim yapılmayacaktır. Bildirimlerin ulaşıp/ulaşmaması sorumluluğu şahsınıza aittir.Uygulama IE9,FireFox,Chrome ve Opera gibi tarayıcıların güncel versiyonlarında düzgün görüntülenir. Başkanlık: Abdülhak Hamit Cad. No:66 MAMAK/ANKARA
(Not:Tarayıcınız IE9 olup uygulama düzgün görüntülenmiyor ise F12' tuşuna basarak BrowserMode seçeneğini IE9 olarak değiştiriniz.) DESTEKPERSEK02